Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 • Pneu-TEST.cz
 • Testy letních pneumatik 175/65 R14
 • Test Sava Perfecta
 • TEST: Sava Perfecta 175/65 R14

  Sava Perfecta EU štítek

  Letní pneu Sava Perfecta

  Tento test se zaměřil na letní pneumatiku Sava v rozměru pro vozy Škoda CitiGo, Fabia, Toyota Yaris, Fiat Punto, Seat Ibiza, Volkswagen Polo a jiné. Hlavní předností letní pneumatiky Sava Perfecta je delší kilometrový proběh, kratší brzdná dráha na mokru, menší riziko aquaplaningu, lepší ovladatelnost a nižší hlučnost pneu. Letní pneumatiky Sava Perfecta jsou navrženy tak, aby odpovídaly nárokům racionálně a bezpečně smýšlejících řidičů kompaktních automobilů a MPV. Optimalizovaný dezén dosahuje mnohem lepšího rozložení tlaku ve stopě, což snižuje opotřebení pneu.

  Kolik testovaná pneumatika stojí?

  — minimalní cena     — průměrná cena

  Porovnat ceny v eshopech »

  Koupit na NejlevnějšíPNEU.cz »

  Kde se dá Sava Perfecta 175/65 R14 koupit?

  Nejlevněji testovanou pneumatiku koupíte přes internet. Jak si správně vybrat z desítek obchodů a nespálit se? V první řadě dejte na zkušenost s daným obchodem z minulosti nebo si alespoň přečtete recenze zákazníků. Ověřte si, zda má obchod zboží skladem, v opačném případě může doručení pneumatiky trvat měsíce, nebo vám prodávající bude vnucovat jinou pneumatiku z řady jeho ležáků. Sledujte, co obchod nabízí za služby zdarma a co si musíte připlatit. Někteří prodejci si účtují navíc přes 100 Kč za dopravu každé jedné pneumatiky!

  Test letních pneu ADAC 2018

  Při testování pneumatik se posuzuje různé chování za různých podmínek. Jednotlivá kritéria mají v hodnocení různou váhu určenou procenty v tabulce níže. Stupnice hodnocení je od 0.5 do 5.5 bodu, přičemž nižší hodnocení je lepší.

  testované kritériumváha kritériahodnocení
  sucho20 %1.7
  jizdní stabilita35 %1.8
  ovladatelnost35 %1.5
  brždění30 %1.8
  mokro40 %3.7
  brždění30 %4.1
  aquaplaning20 %2.5
  aquaplaning v zatáčce10 %2.0
  ovladatelnost30 %4.5
  jízda v kruhu10 %4.0
  komfort10 %3.6
  vnější hluk50 %2.5
  vnitřní hluk50 %4.6
  spotřeba paliva10 %2.2
  opotřebení20 %2.5
  celkové hodnocení100 %3.7
  doporučeníuspokojivé

  Shrnutí testu

  Letní pneumatika Sava Perfecta je dobrá na suché vozovce, ale na mokrém povrchu je slabá. Pneumatika Perfecta vyhověla testu s výhradami.