Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 • Pneu-TEST.cz
 • Testy letních pneumatik 175/70 R14
 • Test Firestone Multihawk
 • TEST: Firestone Multihawk 175/70 R14

  Firestone Multihawk EU štítek

  Letní pneu Firestone Multihawk

  Tento test se zaměřil na letní pneumatiku Firestone v rozměru pro vozy Škoda Roomster, Opel Astra, Citroen Berlingo, Dacia Logan a jiné. U pneumatiky Multihawk je kladen důraz především na bezpečnost na mokré vozovce, dlouhou životnost a vyvážený výkon. Díky novému dezénu s bloky oblého tvaru, které zrychlují odvod vody, se výrazně snižuje riziko vzniku aquaplaningu a zkracuje se brzdná dráha na mokru. Lepších vlastností na suchu se dosáhlo vyšší tuhostí bloků a nižším počtem středových lamel. Přesnější ovladatelnosti také pomáhá užití speciálních spojovacích můstků v oblasti ramen.

  Kolik testovaná pneumatika stojí?

  — minimalní cena     — průměrná cena

  Porovnat ceny v eshopech »

  Koupit na NejlevnějšíPNEU.cz »

  Kde se dá Firestone Multihawk 175/70 R14 koupit?

  Nejlevněji testovanou pneumatiku koupíte přes internet. Jak si správně vybrat z desítek obchodů a nespálit se? V první řadě dejte na zkušenost s daným obchodem z minulosti nebo si alespoň přečtete recenze zákazníků. Ověřte si, zda má obchod zboží skladem, v opačném případě může doručení pneumatiky trvat měsíce, nebo vám prodávající bude vnucovat jinou pneumatiku z řady jeho ležáků. Sledujte, co obchod nabízí za služby zdarma a co si musíte připlatit. Někteří prodejci si účtují navíc přes 100 Kč za dopravu každé jedné pneumatiky!

  Test letních pneu ADAC 2012

  Při testování pneumatik se posuzuje různé chování za různých podmínek. Jednotlivá kritéria mají v hodnocení různou váhu určenou procenty v tabulce níže. Stupnice hodnocení je od 0.5 do 5.5 bodu, přičemž nižší hodnocení je lepší.

  testované kritériumváha kritériahodnocení
  sucho20 %1.6
  jizdní stabilita35 %1.4
  ovladatelnost35 %1.3
  brždění30 %2.0
  mokro40 %2.7
  brždění30 %3.0
  aquaplaning20 %2.8
  aquaplaning v zatáčce10 %2.5
  ovladatelnost30 %2.4
  jízda v kruhu10 %2.0
  komfort10 %3.2
  vnější hluk50 %3.0
  vnitřní hluk50 %3.3
  spotřeba paliva10 %2.4
  opotřebení20 %2.5
  celkové hodnocení100 %2.5
  doporučenívyhovující

  Shrnutí testu

  Test Firestone Multihawk ukázal, že pneumatika je velmi dobrá na suché vozovce. Pneumatika má mírné nedostatky na mokru. Pneumatika Multihawk vyhověla testu.