Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 • Pneu-TEST.cz
 • Testy letních pneumatik 185/65 R15
 • Test Michelin Energy Saver+
 • TEST: Michelin Energy Saver+ 185/65 R15

  Michelin Energy Saver+ EU štítek

  Letní pneu Michelin Energy Saver+

  Test je zaměřen na pneumatiku Michelin v rozměru pro vozy Alfa Romeo, Citroen, Mini a jiné. Michelin Energy Saver+ je úsporná pneumatika nové generace určená pro vozy nižší a nižší střední třídy. Výhody této pneumatiky jsou vysoká kvalita a výborné jízdní vlastnosti. Pneumatika disponuje vysokým kilometrovým nájezdem při nižší spotřebě paliva, krátší brzdnou dráhou i na mokru, nízkým valivým odporem a ekologickou směsí.

  Kolik testovaná pneumatika stojí?

  — minimalní cena     — průměrná cena

  Porovnat ceny v eshopech »

  Koupit na NejlevnějšíPNEU.cz »

  Kde se dá Michelin Energy Saver+ 185/65 R15 koupit?

  Nejlevněji testovanou pneumatiku koupíte přes internet. Jak si správně vybrat z desítek obchodů a nespálit se? V první řadě dejte na zkušenost s daným obchodem z minulosti nebo si alespoň přečtete recenze zákazníků. Ověřte si, zda má obchod zboží skladem, v opačném případě může doručení pneumatiky trvat měsíce, nebo vám prodávající bude vnucovat jinou pneumatiku z řady jeho ležáků. Sledujte, co obchod nabízí za služby zdarma a co si musíte připlatit. Někteří prodejci si účtují navíc přes 100 Kč za dopravu každé jedné pneumatiky!

  Test letních pneu ADAC 2016

  Při testování pneumatik se posuzuje různé chování za různých podmínek. Jednotlivá kritéria mají v hodnocení různou váhu určenou procenty v tabulce níže. Stupnice hodnocení je od 0.5 do 5.5 bodu, přičemž nižší hodnocení je lepší.

  testované kritériumváha kritériahodnocení
  sucho20 %2.1
  jizdní stabilita35 %2.0
  ovladatelnost35 %2.3
  brždění30 %1.8
  mokro40 %2.8
  brždění30 %2.8
  aquaplaning20 %2.5
  aquaplaning v zatáčce10 %2.5
  ovladatelnost30 %3.1
  jízda v kruhu10 %2.5
  komfort10 %3.5
  vnější hluk50 %3.0
  vnitřní hluk50 %3.9
  spotřeba paliva10 %1.6
  opotřebení20 %1.0
  celkové hodnocení100 %2.8
  doporučenívyhovující

  Shrnutí testu

  V testu získala letní pneumatika Michelin Energy Saver+ nejlepší hodnocení ve spotřebě paliva a opotřebení, pneumatika je taé dobrá na suchu. Pneumatika má však mírné nedostatky na mokré vozovce. Pneumatika Energy Saver+ vyhověla testu.