Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 • Pneu-TEST.cz
 • Testy letních pneumatik 195/65 R15
 • Test Dunlop SP Sport Fastresponse
 • TEST: Dunlop SP Sport Fastresponse 195/65 R15

  Dunlop SP Sport Fastresponse EU štítek

  Letní pneu Dunlop SP Sport Fastresponse

  Tento test se zaměřil na letní pneumatiku Dunlop v rozměru pro vozy Škoda Octavia, Volskwagen Golf, Passat a jiné. Pneumatiku Sport Fastresponse vyznačuje vynikající ovladatelnost na suchém i mokrém povrchu, skvělá vedení při jízdě do zatáček a vysoká odolnost vůči aquaplaningu. Oproti svému předchůdci Dunlop SP Sport 01, nabízí Fastresponse vyšší kilometrovou výdrž, zlepšené jízdní vlastnosti a přesnější ovladatelnost na mokru. Dezén pneumatiky využívá technologii multiprofilového běhounu, která zajišťuje větší kontaktní plochu a rovnoměrnější rozložení tlaku.

  Kolik testovaná pneumatika stojí?

  — minimalní cena     — průměrná cena

  Porovnat ceny v eshopech »

  Koupit na NejlevnějšíPNEU.cz »

  Kde se dá Dunlop SP Sport Fastresponse 195/65 R15 koupit?

  Nejlevněji testovanou pneumatiku koupíte přes internet. Jak si správně vybrat z desítek obchodů a nespálit se? V první řadě dejte na zkušenost s daným obchodem z minulosti nebo si alespoň přečtete recenze zákazníků. Ověřte si, zda má obchod zboží skladem, v opačném případě může doručení pneumatiky trvat měsíce, nebo vám prodávající bude vnucovat jinou pneumatiku z řady jeho ležáků. Sledujte, co obchod nabízí za služby zdarma a co si musíte připlatit. Někteří prodejci si účtují navíc přes 100 Kč za dopravu každé jedné pneumatiky!

  Test letních pneu ADAC 2011

  Při testování pneumatik se posuzuje různé chování za různých podmínek. Jednotlivá kritéria mají v hodnocení různou váhu určenou procenty v tabulce níže. Stupnice hodnocení je od 0.5 do 5.5 bodu, přičemž nižší hodnocení je lepší.

  testované kritériumváha kritériahodnocení
  sucho20 %1.6
  jizdní stabilita35 %1.6
  ovladatelnost35 %1.9
  brždění30 %1.3
  mokro40 %2.4
  brždění30 %2.5
  aquaplaning20 %2.0
  aquaplaning v zatáčce10 %2.5
  ovladatelnost30 %2.4
  jízda v kruhu10 %2.5
  komfort10 %3.6
  vnější hluk50 %3.5
  vnitřní hluk50 %3.6
  spotřeba paliva10 %1.8
  opotřebení20 %2.5
  celkové hodnocení100 %2.3
  doporučenídoporučujeme

  Shrnutí testu

  Test pneumatiky Dunlop SP Sport Fastresponse ukázal, že se chová dobře na suchém i mokrém povrchu. Pneumatika je celkově velmi vyvážená. Pneumatiku SP Sport Fastresponse doporučujeme.