Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 • Pneu-TEST.cz
 • Testy letních pneumatik 205/55 R16
 • Test Semperit Speed-Life
 • TEST: Semperit Speed-Life 205/55 R16

  Semperit Speed-Life EU štítek

  Letní pneu Semperit Speed-Life

  Tento test se zaměřil na letní pneumatiku Semperit v rozměru pro vozy Škoda Octavia, Superb, Volskwagen Golf, Passat a jiné. Letní pneumatika Speed-Life je určená pro vozy střední a vyšší střední třídy. Vyznačuje se výborným výkonem na rovných silnicích i v zatáčkách, zvýšenou absorbcí bočních a podélných sil, čím zajišťuje bezpečnost a ekonomičnost provozu. Nejnovější generace běhounové směsi přispívá k lepší přilnavosti na mokrém povrchu a zároveň snižuje valivý odpor. Konstrukce pneumatiky zajišťuje rovnoměrný kontakt dezénových bloků s vozovkou.

  Kolik testovaná pneumatika stojí?

  — minimalní cena     — průměrná cena

  Porovnat ceny v eshopech »

  Koupit na NejlevnějšíPNEU.cz »

  Kde se dá Semperit Speed-Life 205/55 R16 koupit?

  Nejlevněji testovanou pneumatiku koupíte přes internet. Jak si správně vybrat z desítek obchodů a nespálit se? V první řadě dejte na zkušenost s daným obchodem z minulosti nebo si alespoň přečtete recenze zákazníků. Ověřte si, zda má obchod zboží skladem, v opačném případě může doručení pneumatiky trvat měsíce, nebo vám prodávající bude vnucovat jinou pneumatiku z řady jeho ležáků. Sledujte, co obchod nabízí za služby zdarma a co si musíte připlatit. Někteří prodejci si účtují navíc přes 100 Kč za dopravu každé jedné pneumatiky!

  Test letních pneu ADAC 2012

  Při testování pneumatik se posuzuje různé chování za různých podmínek. Jednotlivá kritéria mají v hodnocení různou váhu určenou procenty v tabulce níže. Stupnice hodnocení je od 0.5 do 5.5 bodu, přičemž nižší hodnocení je lepší.

  testované kritériumváha kritériahodnocení
  sucho20 %1.6
  jizdní stabilita35 %1.6
  ovladatelnost35 %1.7
  brždění30 %1.3
  mokro40 %2.5
  brždění30 %2.3
  aquaplaning20 %2.5
  aquaplaning v zatáčce10 %2.0
  ovladatelnost30 %2.6
  jízda v kruhu10 %2.5
  komfort10 %3.0
  vnější hluk50 %2.3
  vnitřní hluk50 %3.6
  spotřeba paliva10 %2.1
  opotřebení20 %2.5
  celkové hodnocení100 %2.3
  doporučenídoporučujeme

  Shrnutí testu

  Test Semperit Speed-Life ukázal, že pneumatika je velmi vyvážená a velmi dobrá na suché vozovce. Pneumatiku Speed-Life doporučujeme.