Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 • Pneu-TEST.cz
 • Testy letních pneumatik 215/65 R16
 • Test Apollo Altrust
 • TEST: Apollo Altrust 215/65 R16

  Apollo Altrust EU štítek

  Letní pneu Apollo Altrust

  Tento test se zaměřil na letní pneumatiku Apollo v rozměru pro vozy Nissan Qashqai, Audi Q3, Volkswagen Tiguan, Jeep Cherokee, Land Rover Freelander, Mitsubishi Pajero, Subaru Forester a jiné. Pneumatiky Apollo nabízejí konzistentní, příjemné a přesné řízení po celý životní cyklus, zvýšenou odolnost a nižší spotřebu paliva díky optimalizovanému designu a novým sloučeninám. Robustní dezén pro lepší ochranu před tvorbou aquaplaningu. Nová generace oxidu křemičitého v pneumatikách Apollo Altrust zajišťuje vysokou trakci ve vlhkém prostředí.

  Kolik testovaná pneumatika stojí?

  — minimalní cena     — průměrná cena

  Porovnat ceny v eshopech »

  Koupit na NejlevnějšíPNEU.cz »

  Kde se dá Apollo Altrust 215/65 R16 koupit?

  Nejlevněji testovanou pneumatiku koupíte přes internet. Jak si správně vybrat z desítek obchodů a nespálit se? V první řadě dejte na zkušenost s daným obchodem z minulosti nebo si alespoň přečtete recenze zákazníků. Ověřte si, zda má obchod zboží skladem, v opačném případě může doručení pneumatiky trvat měsíce, nebo vám prodávající bude vnucovat jinou pneumatiku z řady jeho ležáků. Sledujte, co obchod nabízí za služby zdarma a co si musíte připlatit. Někteří prodejci si účtují navíc přes 100 Kč za dopravu každé jedné pneumatiky!

  Test letních pneu ADAC 2019

  Při testování pneumatik se posuzuje různé chování za různých podmínek. Jednotlivá kritéria mají v hodnocení různou váhu určenou procenty v tabulce níže. Stupnice hodnocení je od 0.5 do 5.5 bodu, přičemž nižší hodnocení je lepší.

  testované kritériumváha kritériahodnocení
  sucho20 %2.1
  jizdní stabilita35 %2.0
  ovladatelnost35 %1.8
  brždění30 %2.5
  mokro40 %2.8
  brždění30 %3.0
  aquaplaning20 %2.5
  aquaplaning v zatáčce10 %2.0
  ovladatelnost30 %2.8
  jízda v kruhu10 %3.0
  komfort10 %2.9
  vnější hluk50 %2.8
  vnitřní hluk50 %2.9
  spotřeba paliva10 %2.4
  opotřebení20 %2.5
  celkové hodnocení100 %2.8
  doporučenívyhovující

  Shrnutí testu

  V testu získala letní pneumatika Apollo Altrust nejlepší hodnocení na suché vozovce, je ale trochu slabší na mokru a vykazuje relativně vysoké opotřebení i spotřebu paliva. Pneumatika Altrust vyhověla testu.