Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 • Pneu-TEST.cz
 • Testy letních pneumatik 215/65 R16
 • Test BF-Goodrich G-Grip SUV
 • TEST: BF-Goodrich G-Grip SUV 215/65 R16

  BF-Goodrich G-Grip SUV EU štítek

  Letní pneu BF-Goodrich G-Grip SUV

  Tento test se zaměřil na letní pneumatiku BF-Goodrich v rozměru pro vozy Nissan Qashqai, Audi Q3, Volkswagen Tiguan, Jeep Cherokee, Land Rover Freelander, Mitsubishi Pajero, Subaru Forester a jiné. Letní pneumatika G-Grip SUV je určena pro moderní SUV a 4x4 vozy. BF-Goodrich G-Grip SUV nabízí výborné výkony v oblasti bezpečnosti na mokrém i suchém povrchu. Má speciání směrový dezén, který zajišťuje precizní jízdní vlastnosti. Na mokrých vozovkách výborně odvádí vodu, běhoun pneumatiky si tak udrží svoji přilnavost a zabraňuje vzniku aquaplaningu.

  Kolik testovaná pneumatika stojí?

  — minimalní cena     — průměrná cena

  Porovnat ceny v eshopech »

  Koupit na NejlevnějšíPNEU.cz »

  Kde se dá BF-Goodrich G-Grip SUV 215/65 R16 koupit?

  Nejlevněji testovanou pneumatiku koupíte přes internet. Jak si správně vybrat z desítek obchodů a nespálit se? V první řadě dejte na zkušenost s daným obchodem z minulosti nebo si alespoň přečtete recenze zákazníků. Ověřte si, zda má obchod zboží skladem, v opačném případě může doručení pneumatiky trvat měsíce, nebo vám prodávající bude vnucovat jinou pneumatiku z řady jeho ležáků. Sledujte, co obchod nabízí za služby zdarma a co si musíte připlatit. Někteří prodejci si účtují navíc přes 100 Kč za dopravu každé jedné pneumatiky!

  Test letních pneu ADAC 2017

  Při testování pneumatik se posuzuje různé chování za různých podmínek. Jednotlivá kritéria mají v hodnocení různou váhu určenou procenty v tabulce níže. Stupnice hodnocení je od 0.5 do 5.5 bodu, přičemž nižší hodnocení je lepší.

  testované kritériumváha kritériahodnocení
  sucho20 %2.0
  jizdní stabilita35 %2.0
  ovladatelnost35 %1.8
  brždění30 %2.0
  mokro40 %3.4
  brždění30 %3.6
  aquaplaning20 %2.0
  aquaplaning v zatáčce10 %3.5
  ovladatelnost30 %3.9
  jízda v kruhu10 %3.5
  komfort10 %3.2
  vnější hluk50 %2.8
  vnitřní hluk50 %3.5
  spotřeba paliva10 %1.5
  opotřebení20 %2.0
  celkové hodnocení100 %3.4
  doporučenívyhovující

  Shrnutí testu

  Letní pneumatika BF-Goodrich G-Grip SUV získala v testu nejlepší hodnocení v úspoře paliva, je také dobrá na suché vozovce. Pneumatika má však nedostatky na vodě. Pneumatika G-Grip SUV vyhověla testu.