Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 • Pneu-TEST.cz
 • Testy letních pneumatik 225/45 R17
 • Test Dunlop Sport Maxx RT
 • TEST: Dunlop Sport Maxx RT 225/45 R17

  Dunlop Sport Maxx RT EU štítek

  Letní pneu Dunlop Sport Maxx RT

  Tento test se zaměřil na letní pneumatiku Dunlop v rozměru pro vozy Škoda Octavia, Superb, Volkswagen Golf, Passat, Alfa Romeo, Ford, Opel, Toyota a jiné. Sport Maxx RT vychází z úspěšného modelu Sport Maxx, ale nově s asymetrickým dezénem. Dunlop SP Sport Maxx RT je vysokovýkonná letní pneumatika vyvinutá pro sportovně založené řidiče. Pneumatika nabízí perfektní zpětnou vazbu v kontaktu s vozovkou. Pevné boky maximálně drží stopu i v náročných zatáčkách. U této pneu využil Dunlop nejmodernější technologie zajišťující ty nejlepší vlastnosti, jaké může dnešní řidič od sportovní pneumatiky očekávat.

  Kolik testovaná pneumatika stojí?

  — minimalní cena     — průměrná cena

  Porovnat ceny v eshopech »

  Koupit na NejlevnějšíPNEU.cz »

  Kde se dá Dunlop Sport Maxx RT 225/45 R17 koupit?

  Nejlevněji testovanou pneumatiku koupíte přes internet. Jak si správně vybrat z desítek obchodů a nespálit se? V první řadě dejte na zkušenost s daným obchodem z minulosti nebo si alespoň přečtete recenze zákazníků. Ověřte si, zda má obchod zboží skladem, v opačném případě může doručení pneumatiky trvat měsíce, nebo vám prodávající bude vnucovat jinou pneumatiku z řady jeho ležáků. Sledujte, co obchod nabízí za služby zdarma a co si musíte připlatit. Někteří prodejci si účtují navíc přes 100 Kč za dopravu každé jedné pneumatiky!

  Test letních pneu ADAC 2013

  Při testování pneumatik se posuzuje různé chování za různých podmínek. Jednotlivá kritéria mají v hodnocení různou váhu určenou procenty v tabulce níže. Stupnice hodnocení je od 0.5 do 5.5 bodu, přičemž nižší hodnocení je lepší.

  testované kritériumváha kritériahodnocení
  sucho20 %1.6
  jizdní stabilita35 %1.8
  ovladatelnost35 %2.0
  brždění30 %0.8
  mokro40 %2.4
  brždění30 %2.3
  aquaplaning20 %2.5
  aquaplaning v zatáčce10 %3.5
  ovladatelnost30 %1.9
  jízda v kruhu10 %2.3
  komfort10 %3.0
  vnější hluk50 %2.3
  vnitřní hluk50 %3.6
  spotřeba paliva10 %2.0
  opotřebení20 %2.0
  celkové hodnocení100 %2.2
  doporučenídoporučujeme

  Shrnutí testu

  Test Dunlop Sport Maxx RT ukázal, že pneumatika je velmi dobrá na suchém povrchu a celkově je vyvážená. Pneumatiku Sport Maxx RT doporučujeme.